دانشگاه آزاد ملایر میزبان دو لاله سرخ حسینی شد

689141

مردم شهر ملایر که چند روز قبل میزبان شدن شهرستانشان از دو میهمان کربلای جنوب و شمال غرب ایران را شنیده بودند، شاگاه سه شنبه میزبان این دو گمنام جنگ تحمیلی در مسجد جامع این شهر بودند و امروز چهارشنبه نیز خود را با شور و شوقی وصف ناشدنی به ورودی دانشگاه آزاد ملایر و محل استقبال از آنان رسانده بودند تا این دو یار سفر کرده خمینی(ره) را تا آرامگاه ابدیشان بدرقه کنند.

بلوار دانشگاه آزاد ملایر امروز شاهد حضور نیروهای نظامی و انتظامی این منطقه از استان همدان بود که به رسم احترام برای سان دیدن از ورود پیکر شهدا خود را به این محل رسانده بودند.

مردم عادی نیز با دود کردن اسپند و با تاج گل های زیبا به استقبال این دو خون خفته مکتب تشیع آمده بودند و در داخل دانشگاه تا محل تدفین این دو شهید گمنام نیز  دانشجویان که از میزبانی این دو یار سفر کرده مکتب عاشورایی باخبر شده بودند با دسته گل های گلایل قرمز به استقبالشان آمده بودند تا علاوه بر اقامه نماز به امامت امام جمعه شهر ملایر، با حرکتی باشکوه پیکر آنان را تا آرامگاه خاکیشان در بام این دانشگاه که افقی بر شهر ملایر داشت بدرقه کنند.

۱۱۰۰ شهید، هدیه مردم ملایر به انقلاب اسلامی

در جوار محل تدفین که از حوض بزرگ آن در ایام شهادت سالار شهیدان خون فواره می زد، تمثال مبارک ۱۶ شهید دانشجویی از یک هزار و ۱۰۰ شهید شهرستان ملایر نظاره گر مشتاقان بود که در بین این چهره ها شهید احمد رضا احدی دانشجوی برتر پزشکی کشور که از وی دست نوشته های بی ماندی باقی مانده چشم ها به سوی خود می برد.

در گوشه گوشه محل برگزاری مراسم گرچه افرادی با لباسها و مسئولیت های متعدد به چشم می خوردند اما همه به محل عروج این دو یار ولی عصر خیره شده بودند و در چشمانشان گرچه شور میزبانی از این دو بزرگ مردم به چشم می خورد اما با دیدن کفن های یک تا دو کیلویی این دو شهید که یکی از آنان سر در بدن نداشت به یاد مظلومیت ارباب بی کفن در دشت کربلا افتاده و هر یک در گوشه ای در  خود فرو رفته و چشمان نمناک خود را پاک می کردند.

رئیس دانشگاه آزاد ملایر در این مراسم تدفین شهدای گمنام را افتخاری برای این دانشگاه عنوان کرد و اذعان داشت: این رویداد برگ زرینی بر معنویت این دانشگاه افزود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *